Tabele kalorii

Kalkulator kalorii, tabela kalorii, kalorie, wartości odżywcze, tabele kaloryczne oraz diety

»

Dieta zgodna z grupą krwi

 
Wybierz kategorie artykułów:
Wpisz szukane słowo lub frazę:Dieta zgodna z grupą krwi

Żeberka
Żeberka
Źródło: sxc.hu

Zastanawiasz się czasami, dlaczego ta sama dieta jednym osobom pomaga skutecznie schudnąć, a innym nie? W ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje pogląd, że odpowiednia dieta, powinna być ułożona zgodnie z grupę krwi osoby odchudzającej się. Sprawdźmy jak to działa.

Dieta odpowiednia dla grup krwi 0, A, B, AB, polega na doborze pokarmów, które będą dobrze przyswajane i trawione przez organizm, co zapobiega gromadzeniu się nadmiaru toksyn. Zwolennicy diety zgodnej z grupą krwi twierdzą, że jest to plan przeznaczony są dla każdego, gdyż zapewnia wszystkie niezbędne składniki mineralne i odżywcze potrzebne dla organizmu.

Grupa krwi 0

Kluczowym składnikiem diety dla osób, które maja grupę krwi 0 jest białko, dlatego zalecane produkty spożywcze to baranina, cielęcina, jagnięcina, dziczyzna, wątróbka, wołowina, dorsz, halibut, jesiotr, łosoś, makrela. Zalecane białko nie powinno pochodzić z produktów nabiałowych, gdyż grupa 0 ma problem z właściwym metabolizmem nabiału. Grupa produktów pszenicznych powinna zostać z diety wyeliminowana z uwagi na niebezpieczne lektyny, które zaburzają prawidłowe wchłanianie składników w organizmie, co prowadzi do magazynowania tłuszczu w tkankach.

Grupa krwi A

Osoby z tej grupy powinny wyeliminować ze swojego jadłospisu mięso, ponieważ w ich organizmie brakuje niektórych enzymów i kwasów żołądkowych, potrzebnych do prawidłowego trawienia białka zwierzęcego. Można natomiast jeść ryby oraz owoce morza, które są odpowiednim źródłem surowców budulcowych dla organizmu, zawierają także zdrowe tłuszcze omega. Do nabiału należy podchodzić z dużą ostrożnością, najbardziej polecany jest jogurt i kefir, z uwagi na zawarte w nich żywe kultury bakterii. Jednak większość produktów mlecznych jest ciężko strawna dla grupy A.

Grupa krwi B

Osoby mięsożerne powinny zrezygnować z jedzenia kurczaka, który zawiera lektyny i zastąpić go mięsem indyka. Wskazane jest także spożywanie jagnięciny i baraniny, ponieważ sprzyjają prawidłowej przemianie materii. Ryby są bardzo zalecane z uwagi na wysoką zawartość białka i kwasów tłuszczowych omega. Natomiast najlepiej zrezygnować z jedzenia skorupiaków (krewetek, homarów) gdyż zawierają one niekorzystną dla grupy krwi B lektynę. Większość produktów nabiałowych jest dobrze tolerowana przez osoby z tej grupy. Niewskazana jest natomiast pszenica i wszelka żywność, która ją zawiera.

Grupa krwi AB

Jest to najmniej spotykana grupa krwi, posiada ją zaledwie 5% społeczeństwa. Podobnie jak w przypadku grupy B należy wyeliminować z diety kurczaka, ponadto powinno się wystrzegać mięsa wędzonego. Ryby oraz owoce morza są bardzo dobrze tolerowane przez ludzi z daną grupą krwi. Także nabiał jest wskazany. Produkty zbożowe, oprócz tych zawierających pszenicę także są wskazane. Jeśli chodzi o warzywa, można je jeść bez ograniczeń - z wyjątkiem pomidorów.

Autor:
Małgorzata Brzezińska

 

Czytaj także:
Tagi: Artykuły o dietach, odchudzaniu i zdrowym żywieniu. Dieta zgodna z grupą krwi - odchudzanie, diety, zdrowe żywienie, tabela kalorii, tabele kaloryczne, kalkulator kalorii